💦 Havuz Malzemeleri - Dese Havuz®

Havuz Yapımı ve Revizyonda Uzman Firma

Mesai Saatleri: 09:00 - 19:00

Dese Havuz® ile global kalitede ekipmanlar

Elektronik aksamlar, kimyasallar ve diğer tüm ihtiyaçlarınız

Havuz malzemeleri nelerdir?

Led ampuller:
LED aydınlatma, yüzme havuzu ve spor etkinliği güvenliğinde devrim yarattı. LED aydınlatma, gelişmiş görünürlük, daha fazla enerji verimliliği ve gelişmiş güvenlik dahil olmak üzere geleneksel aydınlatmaya göre bir dizi avantaj sunar. LED ışıklar geleneksel aydınlatmadan daha parlak ve daha odaklıdır. LED, halojenden bile daha fazla enerji verimliliği sunar: 6 watt'lık bir LED, 100 watt'lık bir halojene denktir.

Sıva üstü havuz lambaları:
Sıva üstü havuz lambaları, havuzun görünümünü değiştirmeden mükemmel su altı aydınlatması sunar. 12 volt ile çalışırlar, halojen ve LED modelleri mevcuttur ve kurulumu kolaydır. Paslanmaz çelik konstrüksiyonları, onları her türlü havuz ortamında korozyona dayanıklı ve ultra dayanıklı kılar. Geniş bir renk, yüzey ve şekil yelpazesiyle, tasarım seçeneklerinden asla mahrum kalmayacaksınız.

Bahçe Aydınlatmaları:
Havuz bahçe aydınlatması, geceleri çarpıcı ışıklı ihtişamla yüzmeye izin verir. Düşük voltajlı LED veya halojen aydınlatma popüler seçeneklerdir ve bir transformatörle çalıştırılabilir. Bahçe duvarı boyunca birkaç ışıktan yüzme alanına tamamen daldırmaya kadar çeşitli kurulumlar mevcuttur. Mükemmel atmosferi yaratmak için aydınlatmanızın rengini ve görünümünü seçin.

Halojen havuz lambaları:
Halojen havuz lambaları, parlak beyaz ışıklarından dolayı konut ve ticari yüzme havuzları için popüler bir seçimdir. Kurulumu ucuzdur ve bakımı kolaydır. Halojen lambalar, LED lambalardan daha yüksek voltaj gerektirir, ancak düzenli bakım ile süresiz olarak dayanır. Ampulleri değiştirilebilir ve geleneksel akkor ampullerden daha az enerji tüketir. Halojen lambalar ayrıca ürettikleri yüksek sıcaklık nedeniyle kurulum sırasında özel kablolama, gözlük ve eldiven gerektirir.

Havuz aydınlatma panoları:
Havuz aydınlatma panosu, bir yüzme havuzunun aydınlatmasını kontrol etmek için kullanılan bir cihazdır. Kullanıcının istenen ışık zamanlama programını seçmesine ve hem havuz ışıkları hem de spa ışıkları için gerekli parlaklık seviyelerini ayarlamasına olanak tanır. Ayrıca her bir ışığın güç seviyelerini ayarlamak veya özel aydınlatma efektleri ve sekansları oluşturmak için de kullanılabilir.

Havuz Trafoları:
Bir havuz trafosu, evinizin elektrik sisteminden gelen gücü, havuzunuzun filtreleme ve sirkülasyon sistemi için gereken voltaja dönüştürmekten sorumludur. Pompalar, filtreler, ısıtıcılar, aydınlatma ve diğer aksesuarlar gibi havuz ekipmanlarını çalıştırmak için doğru voltaj ve amperi sağlar. Ayrıca, bu cihazların güç dalgalanmalarından korunmasına yardımcı olur ve havuza giden ve havuzdan elektrik panosuna giden kabloları güvenli tutar.

Havuz Robotları:
Havuz temizleme robotları, daha hızlı ve daha verimli bir temizlik için havuzu temizlemek için kullanılan otomatik robotik havuz temizleyicileridir. Havuzun duvarlarını, zeminlerini ve basamaklarını süpürmek ve birikintileri ve kiri çıkarmak için suyu filtrelemek üzere programlanmıştır. Bu sayede havuzunuzu manuel olarak temizlemenize gerek kalmadan zamandan ve enerjiden tasarruf edebilirsiniz.

Tuz Klor Jeneratörleri:
Tuz klor jeneratörleri, klor üretmek için tuz kullanır. Jeneratör, tuzu bileşen iyonlarına (sodyum ve klor) ayırır. Klor daha sonra havuz suyuna salınır ve burada bakterileri ve diğer organizmaları öldürür. Tuz klor jeneratörleri, havuz suyunuzu temiz ve sağlıklı tutmanın ekonomik ve kullanışlı bir yoludur.

Tuz Klor Üretim Hücreleri
Havuz Dozaj Sistemleri
Boru ve Fittings
Elektrik Panoları
Cam Filtre Kumu
Havuz Filtresi
Havuz Su Perdeleri (Havuz şelalesi)
Blower
Abs Skimmer
Ayak Havuzu
Dalgıç Pompa
Bezi Nozulları
Dip Emiş Süzgeçleri
Havuz Güvenlik gereçleri
Havuz Pompa Sehpa
Havuz Termometreleri
Kum Filtresi
Havuz Örtüleri
Solar Isıtma Sistemleri
Havuz Fırçaları
Havuz Kepçesi
Süpürge Hortumları
Süpürge Sapları
Havuz Süpürgesi
Havuz Izgaraları
Havuz Suyu Ölçüm Cihazı
Havuz Test Kiti
Sertlik Ölçüm Sıvıları
Klor Ölçüm Tableti
Havuz Merdivenleri.

.

Havuz Malzemeleri

Sıkça Sorulan Sorular

Havuz pompanız havuzun temizliği için büyük bir rol oynar. Havuz suyunun sirkülasyonu kilit bir rol oynarken çoğu zaman da hafife alınır. Havuz suyunun sirkülasyonu suyun filtrelenmesini sağlarken suya eklenen kimyasalların da havuza dağılmasını kolaylaştırır. Bunu kahvenize krema ve şeker ekledikten sonra karıştırıcıyla karıştırmaya benzetebilirsiniz. Ayrıca havuzunuzun ısısını korumaya da yardımcı olacaktır. Havuz pompanızın kaç saat açık kalması gerektiğini hesaplamak için pompanızın dakikada ne kadar su pompaladığını öğrenmeniz gerekli. Bu bilgiye pompa üreticisinin kurulum açıklamalarını okuyarak ya da üreticiyi direkt arayarak öğrenmeniz mümkün. Öğrendiğiniz rakamı 60 ile çarpıp havuzunuz toplam tonajına böldüğünüz takdirde pompanızın ne kadar açık kalması gerektiğini öğrenebilirsiniz

Yüzme havuzlarının çoğu deniz süpürücü, pompa, filtre, su arıtma kimyasalları, havuz vakumu ve merdivenler gibi gerekli tüm havuz ekipmanlarıyla birlikte gelir. Ek aksesuarlar arasında havuz oyuncakları, oyuncaklar ve yüzer araçlar, havlular ve güneş örtüsü/battaniye yer alabilir. Ayrıca robotik havuz temizleyicileri, kışlık örtüler, dış mekan duşu ve otomatik güvenlik örtüleri satın almayı da düşünebilirsiniz.

Bu, havuzunuzun boyutuna ve şekline bağlıdır. Genel olarak, kullanılan en yaygın havuz filtre sistemi, birikintileri yakalamak için tasarlanmış, içinde bir kağıt kartuş bulunan bir filtre muhafazasından oluşan bir kartuş filtredir. Suyun temizlenmesine yardımcı olmak için kumun kullanıldığı kum filtreleri de popüler bir seçimdir. Diğer seçenekler arasında, genellikle kartuş veya kum filtrelerinin yedeği olarak kullanılan DE filtreleri ve Diatomlu Toprak filtreleri yer alır. Son olarak, bir ozon jeneratörü havuz suyunuzu temiz ve berrak tutmanıza yardımcı olabilir.

Evet, yüzme havuzlarında hem mozaik hem de seramik kullanılabilir. Mozaikler, havuza özgü göz alıcı bir tasarım oluşturmaya yardımcı olurken, seramik karolar daha uygun maliyetli bir seçenektir. Her ikisi de son derece dayanıklıdır ve havuz kimyasallarının ve dış ortamın etkilerine dayanabilir.